RODZINNE WEEKENDY – Czas na herbatę…

Podczas zajęć będziemy mieli wyjątkową okazję do zaprojektowania własnego, niepowtarzalnego kubka. Naszą główną inspiracją będzie archeologiczna ceramika z Gdańska.

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim zaprasza  na niezwykłą podróż – wybierzemy się do dawnego Gdańska. Wśród licznej grupy zabytkowych naczyń przeznaczonych do przechowywania, serwowania i konsumowania napojów, uczestnicy dowiedzą się, gdzie  i kiedy otworzono pierwszą w Polsce kawiarnię oraz jak kiedyś przyrządzano pitną czekoladę. Podczas zajęć obejrzymy zabytkowe filiżanki, nawet takie sprzed 400 lat, poznamy popularne motywy dekoracyjne na dawnej porcelanie, by w części praktycznej ozdobić własnoręcznie kubek – idealny do picia herbaty lub gorącej czekolady w zbliżające się jesienne wieczory.

9 września  2023 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 4 – 12 lat

Prowadzenie: Katarzyna Bogusz
Liczba uczestników: 12 osób + opiekunowie
Czas trwania zajęć: około 60 minut
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun , z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko,  3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: 509 336 841
Zapisy przyjmujemy do 6 września 2023 r.