RODZINNE WEEKENDY – Demetriusz – Wczesnochrześcijański męczennik, patron żołnierzy

12 listopada 2023 r., godz. 11.00
Muzeum Ikon w Supraślu, ul. Klasztorna 1

W trakcie spotkania poznamy żywot wczesnochrześcijańskiego męczennika św. Demetriusza z Tesaloniki. Stworzymy kolorowe puzzle z postacią świętego, czerpiąc wzór z XVI-wiecznego fresku z przedstawieniem świętego, który znajduje się w zbiorach Muzeum Ikon w Supraślu.

W jesiennych miesiącach przypada wspomnienie liturgiczne św. Dymitra z Tesaloniki, który jest patronem żołnierzy. Niektórzy zwracają się do świętego z modlitwami o przywrócenie wzroku. Demetriusz jest jednym z tych męczenników, którzy w dobie prześladowań ponieśli śmierć w obronie wiary, dlatego w ikonografii przedstawiany jest jako święty wojownik, w zbroi rycerza, z tarczą i mieczem. Uczestnicy poznają żywot świętego oraz wykonają pracę plastyczną – puzzle z wizerunkiem męczennika.

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-12 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Iwona Furmankiewicz
Liczba uczestników: 20 osób
Czas trwania zajęć: 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł - opiekun
Informacje i zapisy: 509 336 829