RODZINNE WEEKENDY – Iluminacje i lampiony

18 listopada 2023 r., godz. 11.00
Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, ul. Pałacowa 2

Tradycja oświetlania i dekorowania otoczenia lampionami jest bardzo stara. Chcecie wysłuchać tej niezwykłej historii? Zapraszamy do naszego muzeum, gdzie nie tylko opowiemy Wam o tym, ale również wspólnie wykonamy własne, niepowtarzalne lampiony – świeczki.

Historia Święta Latarni w Chinach sięga ponad dwóch tysięcy lat. W noc tego święta, po raz pierwszy w nowym roku, można podziwiać księżyc w pełni. Podczas tego święta wszędzie wiesza się lampiony, odbywają się rodzinne spotkania, występy artystyczne, pokazy fajerwerków, rozwiązywane są zagadki i jedzone kulki ryżowe.
Podobnie w dniu urodzin Izabeli Branickiej zjeżdżali się do Choroszczy goście, którzy po obiedzie spacerowali, pływali łódkami po kanale, a po zmroku podziwiali zapalane nad kanałami lampiony i cieszyli się pokazem fajerwerków.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Marta Bagnowska
Liczba uczestników: 10 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 60 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 795
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku (17.10.2023) do godziny 15.00