RODZINNE WEEKENDY – Malutkie „pudełeczko” z cenną zawartością – tajemnice niewielkich, podróżnych tryptyków i poliptyków w sztuce sakralnej

21 stycznia 2024 r., godz. 11. 00,
Muzeum Ikon w Supraślu, ul. Klasztorna 1

Metaloplastyczne ikony podróżne to często dyptyki, tryptyki czy poliptyki. Są to niewielkich rozmiarów złożone obiekty zawierające różnorodne przedstawienia. Jak odróżnić poszczególne formy? Tego uczestnicy dowiedzą się na weekendowym spotkaniu w Muzeum Ikon w Supraślu.

Niezwykłość niewielkich przenośnych „ołtarzyków”,  jakimi są podróżne formy metaloplastyczne, polega na ich konstrukcji oraz dekoracji. Zazwyczaj mają one pięknie zdobioną zewnętrzną stronę, a ich wnętrza wypełnione są przedstawianiami świąt oraz świętych postaci. Uczestnicy wykonają dyptyki ze scenami ewangelicznymi Bożego Narodzenia i Chrztu Pańskiego. Wzorem będą zabytki wykonane w technice metaloplastyki znajdujące się na ekspozycji Muzeum Ikon w Supraślu.

Zajęcia dla dzieci w wieku 4–12 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Iwona Furmankiewicz
Liczba uczestników : 15 osób
Czas trwania zajęć:  ok. 120 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun,  z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: 509 336 829