RODZINNE WEEKENDY – Maria z Nazaretu – Matka Boga, Matka Kościoła

21 maja 2023 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 4-12 lat wraz z opiekunami
Muzeum Ikon w Supraślu, ul. Klasztorna 1

Maj to zgodnie z polską tradycją miesiąc maryjny, w którym obchodzimy Dzień Matki. Wierni Kościoła prawosławnego i katolickiego, otaczają ogromną czcią i kultem Marię z Nazaretu, matkę Syna Bożego. Sobór Efeski z 431 roku ogłosił dogmatyczny tytuł „Theotokos” – Matka Boga – odnoszący się do Najświętszej Maryj Panny.

Na spotkaniu uczestnicy poznają historię życia Marii, Matki Zbawiciela w oparciu o bogatą ikonografię maryjną, prezentowaną na ekspozycji stałej Muzeum Ikon w Supraślu, a na zakończenie wykonają wizerunek maryjny w technice mieszanej.

Czas trwania zajęć: 90 - 120 min.,
Liczba miejsc: 15 osób
Koszt: uczestnicy w wieku 4-12 lat – 12 zł; z Kartą Dużej Rodziny 6 zł; Opiekun – 5 zł; z Kartą Dużej Rodziny 3 zł;
Informacje i zapisy: 509 336 829