RODZINNE WEEKENDY — Płynność linii, precyzja rysunku, delikatność barw, czyli motyw dekoracyjny fresków w Supraślu

Na ekspozycji w sali fresków uczestnicy zapoznają się z historią monasteru supraskiego i jego malowideł. W trakcie działań plastycznych dzieci zostaną „pomocnikami” mistrza Nektariusza, tworząc pastelami motywy ornamentalne inspirowane zabytkami na ekspozycji lub układając puzzle, jako „konserwatorzy”, odtworzą w skali rzeczywistej wizerunki świętych z przedstawień na freskach. Działania warsztatowe są dostosowane do wieku uczestników.

27 marca 2022 r., godz. 10.00 zajęcia dla dzieci w wieku 7–12 lat

Czas trwania zajęć: ok. 120 min.
Liczba miejsc: 10 osób
Koszt: 12 zł – dziecko, 6 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł – dziecko, 4 zł – opiekun
Informacje i zapisy: 509 336 829

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.