Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

RODZINNE WEEKENDY – Skarb to nie tylko złoto

Pojęcie skarb niesie ze sobą wiele znaczeń. Dla jednych odnosić się będzie do bliskich osób czy wartości. Dla innych, do przedmiotów materialnych o znacznej wartości. Jednak w odniesieniu do przeszłości określenie skarb rozbudza wyobraźnię i przywołuje na myśl niezwykle wartościowe znalezisko, a w nim monety i oczywiście biżuterię. Tę ostatnią zobaczą uczestnicy warsztatów na wystawie „Brańskie skarby”. Ozdoby sprzed 2,5 tysiąc lat – nagolenniki, bransolety, naszyjniki, które ktoś ukrył nieopodal Brańska. Brązowa biżuteria zainspiruje uczestników rodzinnych warsztatów do stworzenia własnych niepowtarzalnych ozdób z modeliny, sznurka i drutu.

27 listopada 2021 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat
Liczba uczestników: 14
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 6 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł – dziecko, 4 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 841

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.