RODZINNE WEEKENDY – W kapeluszu, budce i berecie – Czyli o dawnych nakryciach głowy

W KAPELUSZU, BUDCE I BERECIE – CZYLI O DAWNYCH NAKRYCIACH GŁOWY

Nakrycia głowy są bardzo ważnym elementem ubioru. Ich głównym zadaniem była i jest ochrona głowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: zimnem, słońcem, deszczem, wiatrem. Ale miały też inną rolę do spełnienia, przez stulecia dopełniały stroje, pozwalały odróżnić szlachcica od mieszczanina, damę od pokojówki. Świadczyły również o guście ich posiadaczy. Wiele z nich przetrwało do dnia dzisiejszego jak kapelusz, beret czy czapka. Zmienił się jedynie materiał i ozdoby.

Uczestnicy wykonają własne nakrycie głowy ;)

24 października 2021 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami
Czas trwania zajęć: ok. 60-90 min
Liczba uczestników: 10 osób
Wstęp dla dzieci bezpłatny, opiekunowie 12 zł, z Kartą Dużej Rodziny opiekunowie 6 zł
Informacje i zapisy: tel. 509 336 795

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.