RODZINNE WEEKENDY – W kapeluszu, budce i peruce

W trakcie spotkania poznamy historię nakryć głowy oraz jak zmieniała się ich moda na przestrzeni wieków.

Nakrycia głowy są bardzo ważnym elementem ubioru. Ich głównym zadaniem była i jest ochrona głowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: zimnem, słońcem, deszczem, wiatrem. Ale miały też inną rolę do spełnienia, przez stulecia stanowiły dopełnienie stroju charakterystycznego dla danej epoki, pozwalały odróżnić szlachcica od mieszczanina, damę od pokojówki. Świadczyły również o guście ich posiadaczy. Wiele z nich przetrwało do dnia dzisiejszego jak np. kapelusz, beret czy czapka. Zmienił się materiał i ozdoby. Obecnie, w zależności od pory roku i trendów mody, nakrycia głowy są nadal modnymi dodatkami, szczególnie na ważnych uroczystościach.
Zajęcia składają się z dwóch części: część pierwsza obejmuje wprowadzenie połączone z pokazem slajdów, część druga to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy wykonają własne nakrycie głowy.

23 września 2023 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat

Prowadzenie: Marta Bagnowska
Liczba uczestników: 10 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 60 min.
Koszt: 10 zł, z Kartą Dużej Rodziny 5 zł
Informacje i zapisy: tel. 509 336 795