RODZINNY WEEKEND – Tyle o ile

17 grudnia  2023 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17

Zapraszamy na spotkanie wokół wystawy czasowej pod tajemniczo brzmiącym tytułem Tantum quantum, prezentującej malarstwo Agnieszki Żmudy.

Tantum quantum brzmi trochę jak magiczne zaklęcie, ale nic bardziej mylnego! To dobra rada od świętego Ignacego Loyoli, którą w swoim życiu i twórczości wykorzystuje malarka Agnieszka Żmuda. Święty radzi nam, żeby nie pragnąć, ale i nie odrzucać czegokolwiek zbyt szybko, tylko rozeznać się na ile coś służy nam w osiągnięciu celu, a na ile przeszkadza. Najlepiej we wszystkim zachować umiar. Proste… ale czy na pewno? Czy ta zasada w sztuce pomaga, czy szkodzi? Czy mniej zawsze znaczy więcej? Przyglądając się pracom Artystki będzie o czym rozmyślać, a wszystkie przemyślenia posłużą nam do namalowania obrazu w mocnych, nasyconych kolorach, ale uwaga – z umiarem!

Prowadzenie: Anna Malesińska
Liczba uczestników: 15 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862