Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku serdecznie zaprasza na rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” (2019 r.). Uroczyste podsumowanie odbędzie się 16 października o godz. 11.00 w bielskim muzeum.

Czternasta edycja międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, podobnie jak wszystkie poprzednie była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego. Tym razem brzmiało ono: „Wstańcie, chodźmy!” – to słowa, które wg Ewangelii św. Mateusza, skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu i które w tytule swojej książki przytacza Jan Paweł II.

W tym roku do organizatora wpłynęły 1974 prace, z czego 115 ze Świata (Białoruś, Chiny, Szkocja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy), 1519 z Polski i 340 z Diecezji Drohiczyńskiej.

ORGANIZATORZY:

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku 

Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie

Dekanat Bielski

Fundacja Mater

HONOROWY PATRONAT

E. Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia" 

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie sekcja św. Jana Chrzciciela

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki 

Starosta Bielski Sławomir Jerzy Snarski  

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski   


Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

KATEGORIA  I

NAGRODY

Wojciech Ciepły, Szkoła Podstawowa w Woźnikach, op. Agnieszka Sienkiewicz 

Hanna Grochowska, Podbiel, diecezja siedlecka, op. Aneta Grochowska   

Nikoletta Wysockaja, Szkoła Sztuki w Dzierżyńsku (Białoruś), op. Włodzimierz Szczerbin

WYRÓŻNIENIA

Daria Dziadkowskaja, Szkoła Sztuki w Dzierżyńsku (Białoruś), op. Włodzimierz Szczerbin

Maja Kucharczyk, Zespół Oświatowy im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie, op. Elżbieta Derlicka

Laura-Jadwiga Laudańska, Karasino (Białoruś), op. Alena Laudańska

Bartłomiej Szwast, Dębowiec, diecezja rzeszowska, op. Renata Szwast

 

KATEGORIA II

NAGRODY

Po Chi, Angelo Chan, School of Creativity – Hong Kong (Chiny), op. Stephanie Yip

Bartosz Jakubowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, op. Maria Falkowska, Alina Sacharewicz

Oliwier Pacławski, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, op. Joanna Brzyska 

WYRÓŻNIENIA

Ksawery Bednarz, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, op. Teresa Mazurek

Daria Chomicz, Szkoła Sztuki w Dzierżyńsku (Białoruś), op. Włodzimierz Szczerbin

Oliwia Leśniewska, Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi, op. Grażyna Dorosz-Pułko

Lena Pazgan, Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w Preston (Wielka Brytania), op. Barbara Kuras-Potoniec

Klaudia Zawadzka, Machnice, archidiecezja wrocławska, op. Małgorzata Zawadzka


KATEGORIA III

NAGRODA I

Paweł Jasik, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu, op. Renata Guzik

NAGRODA II 

Paulina Chmiest, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej, op. Renata Guzik 

NAGRODA III

Laura Szarzyńska, Sułkowicki Ośrodek Kultury, op. Ewa Garbień 

WYRÓŻNIENIA 

Wiktoria Bujnowicz, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, op. s. Konstancja-Małgorzata Piskor

Julia Czyż, Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, op. Mariusz Kowal

Anna Kuliberda, Węgrzyce, diecezja krakowska, op. Izabela Kuliberda

Mykhailo Mazur, Sofiivska Borschagivka (Ukraina), op. Elwira Mazur

Julia Mądrala, Sułkowicki Ośrodek Kultury, op. Ewa Garbień

Lena Zając, Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie, op. s. Bernarda Kaczor

 

KATEGORIA IV 

NAGRODA I

Anna Borowyk, Państwowa Plastyczna Średnia Szkoła im. Tarasa Szewczenka w Kijowie (Ukraina), op. Jurij Hurin 

NAGRODA II

Martyna Jachacz, XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, op. Anna Jachacz, Anna Mizeracka  

NAGRODA III

Aleksandra Pankalla, Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego, op. Elżbieta Lubińska 

WYRÓŻNIENIA

Laura Kalicka, I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach, op. Joanna Olizaruk

Justyna Rzemieniuk, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, op. Małgorzata Magryta

Tsz Ying, Ibe Lam, Chong Hok Tong Education Center – Hong Kong (Chiny), op. Mike Chan

 

KATEGORIA V

NAGRODY

Kacper Frąckiewicz, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie, op. Marzena Szulc 

Jakub Sylwester Kamiński, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, op. Joanna Turowska 

Adam Kwiatkowski, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy, op. Beata Żygadło  

WYRÓŻNIENIA

Joanna Czyrnek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach, op. Anna Janik

Anna Mucha, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie, op. Ewa Kośmider

Nikola Pomian, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu, op. Iwona Lis

Dominika Woźniak, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy, op. Beata Żygadło

Ewa Zachwyc, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie, op. Sylwia Polańska