SOBOTA RODZINNA W MUZEUM W BIELSKU PODLASKIM: Bal z minionej epoki

Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 5 – 8 lat
8 lutego 2020 r., godz. 10.00, Muzeum w Bielsku Podlaskim

Jak dawniej bawili się nasi przodkowie? Jedno jest pewne – dużo lepiej niż my współcześnie. Taniec był ważnym elementem życia towarzyskiego. Kto chciał brać w nim udział, musiał nauczyć się odpowiednich figur i gestów przypisanych do danego tańca. A tańców było całe mnóstwo... Podczas rodzinnych warsztatów przeniesiemy się w atmosferę dworskiego przyjęcia, poznamy trudne słowa (gigue, allemande, gaillarde), wykonamy ozdoby i rekwizyty taneczne, by poczuć, jak tańczono przed wiekami.

Warsztaty poprowadzi Marta Zinkiewicz – absolwentka Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Warszawski, dyrygent chóru oraz nauczyciel rytmiki i wychowania przedszkolnego.

Czas trwania zajęć: 90 min.
Liczba uczestników: 15 dzieci + opiekunowie.

Koszt: dzieci 8 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny 4 zł), opiekunowie wstęp bezpłatny.
Rezerwacji miejsc na warsztaty można dokonać osobiście w muzeum lub telefonicznie 509 336 841.