Spotkanie z literaturą – Konstanty Ildefons Gałczyński

Maska z mosiądzu przedstawiająca głowę mężczyzny

23 kwietnia (niedziela) 2023 r., godz. 11.00
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Bohaterem czwartego spotkania z literaturą jest Konstanty Ildefons Gałczyński, którego maska pośmiertna prezentowana jest na co dzień w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Działalność pisarską artysty charakteryzuje oryginalny styl jednoczący różnorodne składniki tradycyjnych i nowoczesnych nurtów poetyckich. Odnaleźć w niej możemy katastroficzną i satyryczną groteskę oraz absurdalny dowcip z liryczną nastrojowością. Wspominając Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nie można zapomnieć o jego wyjątkowym cyklu groteskowych miniatur dramatycznych, jaki był Teatrzyk ,,Zielona Gęś” oraz zbiorze wierszy ,,Zaczarowana dorożka”. Podczas spotkania przyjrzymy się biografii pisarza oraz wspólnie zachwycimy się fragmentami utworów literackich artysty, które usłyszymy.

Czas trwania: ok. 60 min
Liczba uczestników: 30 osób