Spotkanie z literaturą – Tadeusz Boy-Żeleński

15 października (niedziela) 2023 r., godz. 11.00
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Z wykształcenia lekarz, a z zamiłowania poeta, czy pracował w zawodzie? Tego dowiecie się, przychodząc na kolejne spotkanie z literaturą do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Tym razem przybliżymy postać Tadeusza Boy’a Żeleńskiego.

Spotkanie poświęcone będzie postaci Tadeusza Boy’a Żeleńskiego (1874-1941)  – pisarza, poety, krytyka literackiego i teatralnego, satyryka i publicysty oraz tłumacza literatury francuskiej. Wspólnie poznamy ciekawą biografię artysty. Dowiemy się m.in. tego do kiedy praktykował jako lekarz, jaką tematykę podejmował w wierszach i piosenkach satyrycznych. Podczas spotkania wysłuchamy również fragmentów utworów literackich artysty, które jak zwykle pięknie przedstawi bajarka Edyta Ślączka Poskrobko.

Czas trwania: ok. 60 min
Liczba uczestników: 30 osób