Święto Niepodległości – oferta edukacyjna Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Oferta edukacyjna z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Oferta obowiązuje od 7.11.2017 r. do 30.11.2017 r.

Lekcja muzealna skierowana do uczniów starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum

Czas trwania: ok. 70 min.

• Józef Piłsudski – droga do Niepodległości

Józef Piłsudski – to jedna z najważniejszych postaci z kart naszej historii. Wielki patriota, twórca Legionów Polskich, Marszałek Polski, Naczelnik Państwa po dzień dzisiejszy jest symbolem odrodzenia Polski.

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości zapraszamy młodzież szkolną na multimedialną lekcję poświęconą życiu i roli Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu Niepodległości przez Polskę. Lekcji będą towarzyszyły fragmenty filmu – „Józef Piłsudski – droga do Niepodległości”. Usłyszymy również archiwalne nagranie z autentycznym głosem Marszałka oraz obejrzymy portrety Józefa Piłsudskiego wykonane przez Alfonsa Karnego.

Zajęcia interaktywne skierowane do uczniów szkół podstawowych.

Czas trwania: ok. 90 min.

• Dzień 11 listopada – Święto Wszystkich Polaków
    Podczas zajęć interaktywnych uczestnicy poznają jak w minionych latach społeczeństwo polskie obchodziło Narodowe Święto Niepodległości. Przypomnimy wspólnie postać Józefa Piłsudskiego, któremu zawdzięczamy Wolność Naszą i Ojczyzny.
    Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonają kartki okolicznościowe na rocznicę Dnia Niepodległości.
  • Polskie drogi do niepodległości, czyli zrywy niepodległościowe XIX-XX w.
    Zajęcia poświęcone historii polskich powstań niepodległościowych, które bez wątpienia przyczyniły się do pamiętnego roku 1918 i odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Uczestnicy wykonają upamiętniające polskich bohaterów plakaty w technice assemblage.

Zajęcia interaktywne skierowane do dzieci z grup przedszkolnych.

Czas trwania: ok. 90 min.

• Uroczysty Dzień - Święto Niepodległości!
    Zajęcia interaktywne mające na celu przybliżenie najmłodszym znaczenia święta 11 listopada
    i osób związanych z wydarzeniami, które przywróciły Polsce wolność. Dzieci wykonają pocztówki okolicznościowe różnymi technikami plastycznymi.
  • Mały patriota – jak być wiernym ojczyźnie w XXI w.
    Co znaczy być patriotą w dzisiejszym świecie? Jak powinniśmy postępować, aby zasłużyć na owe miano. Czy znane są nam symbole naszego kraju? Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie odpowiedzieć podczas zajęć. Dzieci wysłuchają najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Na zakończenie wykonają gliniane plakiety z wybranym symbolem narodowym.