Świętujmy razem! Narodowe Święto Niepodległości z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

MALI PATRIOCI

Zapraszamy wszystkich Małych Patriotów na zajęcia do białostockiego Ratusza. W trakcie spotkania przyjrzymy się bliżej polskim symbolom narodowym. Porozmawiamy o patriotyzmie. Czy dzieci będą znały i rozumiały to trudne słowo? Wspólnie przemierzymy muzealne sale, by zobaczyć, w jaki sposób malarze przedstawiali Polskę w swoich obrazach.  W trakcie spotkania uczestnicy wykonają biało-czerwone kokardy narodowe oraz pamiątkowe torby.

11 listopada 2022 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami

Liczba uczestników: 10 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Wstęp dla dzieci bezpłatny, 14 zł - opiekun, z Kartą Dużej Rodziny opiekun 7 zł
Informacje i zapisy: tel. 516 141 960

PATRIOTYCZNIE Z MALARSTWEM

Obchodzimy dziś radosne święto. Po stu dwudziestu trzech latach niewoli 11 listopada 1918  roku Polska odzyskała niepodległość. Galeria Malarstwa Polskiego w białostockim Ratuszu prezentuje wiele prac powstałych podczas tego trudnego okresu w historii naszej ojczyzny. Jakie tematy odnajdziemy w malarstwie? Na co chcieli zwrócić uwagę malarze? W jaki sposób ukazywali ojczyznę, za którą bardzo tęsknili? W trakcie spotkania porozmawiamy o przejawach patriotyzmu dawniej i dziś. W części warsztatowej zajęć uczestnicy wykonają biało-czerwone kokardy narodowe  oraz pamiątkowe torby.

11 listopada 2022 r., godz. 14.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami

Liczba uczestników: 15 osób
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Koszt: 14 zł - dziecko, 7 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 5 zł – dziecko, 5 zł – opiekun