SZTUKA IKONY – Artystyczne spotkania – „ścieżką Nowosielskiego”

24-26 listopada 2023 r., godz. 10.00-15.00, piątek – sobota – niedziela
Muzeum Ikon w Supraślu, ul. Klasztorna 1

Weekendowe spotkanie na wystawie czasowej oraz warsztaty ikonograficzne dedykowane twórczości Jerzego Nowosielskiego.

Zapraszamy na weekendowe, trzydniowe warsztaty, podczas których uczestnicy spotkają się na wystawie czasowej w Muzeum Ikon i zapoznają z twórczością artysty. Następnie wykonają prace w oparciu o prezentowane dzieła artysty pochodzące z wyposażenia kaplicy Zgromadzenia Sióstr Oblatek Serca Jezusa w Tyńcu. Każdy z uczestników otrzyma deskę ikonową oraz potrzebne materiały, aby wykonać pracę wg „podlinnika” inspirowanego wybranymi motywami zaczerpniętymi z prezentowanych prac artysty. Na zakończenie Roku Jerzego Nowosielskiego prace uczestników zostaną zaprezentowane publiczności przy Sali Warsztatowej Muzeum Ikon w Supraślu. Prezentacja potrwa od niedzieli 17 grudnia 2023 do niedzieli 7 stycznia 2024 roku, w którą przypada 101 rocznica urodzin Jerzego Nowosielskiego.

Działania dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji wydarzenia pn. „Rok Jerzego Nowosielskiego w Muzeum Ikon w Supraślu Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku”.

Prowadzenie: Ewa Zalewska
Liczba uczestników: 10 osób