Uroczystość poświęcona pamięci Żydów tykocińskich w 80. rocznicę zagłady

25 sierpnia 2021 roku przypada 80. rocznica zagłady żydowskiej społeczności Tykocina. Uroczyste obchody upamiętniające to tragiczne wydarzenie rozpoczną się w środę 25 sierpnia 2021 o godz. 11.30 w lesie łopuchowskim (6 km od Tykocina), gdzie na mogiłach pomordowanych zostaną złożone kwiaty. Główna część uroczystości będzie się odbywała w Tykocinie. O 12.00 na ogrodzeniu placu synagogalnego od wschodniej strony zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, na której wygrawerowano prawie 400 nazwisk rodzin tykocińskich pomordowanych w dniach 25-26 sierpnia 1941 roku. Po odsłonięciu tablicy i przemówieniach okolicznościowych, w Sali Głównej Wielkiej Synagogi zostanie zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu duetu Nata&Evgeny oraz mieszkańców Tykocina.

Na zdjęciu są widoczne trzy monumenty upamiętniające zagładę.
Miejsce zagłady w lesie łopuchowskim

Współorganizator: