WICHRY NAD HETMANEM – Wystawa prezentująca archiwalne fotografie z Placu Stefana Czarnieckiego

Archiwalne fotografie i film z Placu Stefana Czarnieckiego ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku, Urzędu Miasta i Gminy w Tykocinie oraz osób prywatnych

Wernisaż 8 czerwca 2019 r. o godz. 15.00, Dom Talmudyczny, ul. Kozia 2
Wystawa eksponowana od 8 czerwca 2019 r. do 15 września 2019 roku

Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na otwarcie wystawy archiwalnych fotografii w dniu 8 czerwca 2019 r. o godz. 15.00 do Domu Talmudycznego, ul. Kozia 2

„Wichry nad hetmanem” to wystawa ukazująca Plac Stefana Czarnieckiego w Tykocinie na podstawie zachowanych materiałów ikonograficznych oraz filmu. Odnaleźć będzie można najstarsze zdjęcia przedstawiające dumę Tykocina, ale nie zabraknie też nowszych materiałów, dzięki czemu każdy odbiorca będzie mógł prześledzić zamiany, jakie zachodziły w tym miejscu na przestrzeni wieków. Film ukazuje tykociński plac przed oraz po wichurze, która przeszła przez miasto 4 sierpnia 1992 r. siejąc zniszczenia również w obrębie gminy.