Wycieczka uczniów z polskiego Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie

W poniedziałek białostocki ratusz odwiedziła grupa uczniów i ich opiekunów z polskiego Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie.

Nasi goście z zaciekawieniem zwiedzili ratuszową galerię. Po oprowadzaniu marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, podziękował znamienitym gościom za przybycie i wręczył im upominki. W ramach rewanżu uczniowie zaśpiewali nam wzruszającą pieśń pt. Wileńszczyzny drogi kraj.

Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu może pochwalić się długoletnią tradycją, istnieje już kilkadziesiąt lat. Jest to placówka, która zapewnia edukację w języku polskim. Szkoła dba o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych, a większość uczęszczających do szkoły dzieci to jednocześnie członkowie zespołu wokalno-tanecznego "Strumyk", który istnieje nieprzerwanie od 40 lat. Uczniowie wykonują utwory religijne, patriotyczne oraz ludowe, występują także jako soliści, osiągając liczne sukcesy.