Wykład „Mieszkańcy Tykocina niosący pomoc ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej”

10 listopada 2023 r., godz. 18.00
Dom Talmudyczny, ul. Kozia 2, Tykocin

Prelekcja przedstawi historię osób, które udzielały pomocy ludności żydowskiej – w szczególności Lucyny i Wacława Białowarczuków oraz Władysławy i Jana Smółko- mieszkańców Tykocina, którzy zostali uhonorowani tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Podczas prezentacji wspomniana zostanie również historia podlaskiej rodziny Ulmów – Władysławy i Stanisława Krysiewiczów. Podczas spotkania zostaną przybliżone wydarzenia z 1918 roku oraz okresu II Rzeczypospolitej na obszarze ziemi tykocińskiej. Dwudziestolecie międzywojenne kształtowało mieszkańców Polski w duchu patriotycznymi i prospołecznym. Wystąpienie będzie wzbogacone o prezentację multimedialną.

Prowadzenie: Paweł Roszkowski
Wejściówka : 5 zł/os