Żegnamy Janinę Hościłowicz, dyrektora Muzeum w latach 1983–1989

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Janiny Hościłowicz, dyrektora Muzeum Okręgowego w Białymstoku w latach 1983–1989. Dyrekcja i pracownicy Muzeum Podlaskiego w Białymstoku składają Rodzinie najszczersze kondolencje.

Janina Hościłowicz była muzealnikiem oraz historykiem sztuki. Pełniła funkcję kierownika Działu Sztuki, tworząc m.in. Galerię Malarstwa Polskiego w białostockim Ratuszu. Pozyskiwała zbiory oraz tworzyła ekspozycję w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. W latach 1983–1989 objęła stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego w Białymstoku. W czasie jej działalności powstały nowe oddziały: Muzeum w Bielsku Podlaskim (1984 r.), Galeria Sztuki Współczesnej (1985 r.) oraz największe przedsięwzięcie – Białostockie Muzeum Wsi (1982 r.). Autorka licznych wystaw i publikacji.