Zmarła Beata Wilczewska, wieloletni kierownik Biblioteki Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że po długich zmaganiach z chorobą zmarła nasza droga koleżanka ś.p. Beata Wilczewska, wieloletni kierownik Biblioteki Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, prywatnie żona dyrektora Muzeum dr. Waldemara F. Wilczewskiego.

Zapamiętamy ją jako osobę, która kochała ludzi i pasjonowała się książkami. Równie dobrze znała te dawne, zabytkowe, jak i wydawnicze nowości. Z dbałością kierowała rozwojem zbiorów bibliotecznych, była znawczynią starodruków, szczególnie wydanych w oficynie supraskiej. W pamięci współpracowników zostanie jako serdeczna, pomocna szefowa i koleżanka dbająca nie tylko o jakość, ale i dobrą, ciepłą atmosferę w pracy.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 10 kwietnia 2024 r. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej, po którym nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

Niech spoczywa w pokoju.