Oprowadzanie kuratorskie po wystawach „Spotkanie ze Zmartwychwstałym” i „Obraz a nowa ikona”

12 listopada 2023 r., godz. 14.00, Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

Poznaj piękno współczesnej ikonografii, podczas oprowadzania po dwóch niezwykłych wystawach prezentowanych w białostockim ratuszu.

„Spotkanie ze Zmartwychwstałym” jest przedstawieniem dzieł powstałych w trakcie XIV Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy w 2022 roku w parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej.

„Obraz a nowa ikona” to skrzyżowanie prac powstałych podczas w Międzynarodowych Plenerów Ikonograficznych w latach 2013–2021, organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy z obrazami pochodzącymi ze zbiorów Galerii Sztuki Współczesnej gromadzonych przez Muzeum Podlaskie od lat 80. XX wieku.

Prowadzenie: Iwona Murawska
Liczba uczestników: 20 osób
Czas trwania: ok. 60 min
Koszt: bilet wstępu do muzeum