Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Logo Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
16-070 Choroszcz, ul. Pałacowa 2
tel. 85 71 91 233, kom. 509 336 795

e-mail: muzeum.wnetrz@muzeum.bialystok.pl

Kierownik: Anna Dąbrowska

najnowsze wydarzenia

Klejnoty i uczucia

Niegdyś okazji do nabycia nowych precjozów w życiu każdej damy było co najmniej kilka, a jeszcze więcej – aby na nie popatrzeć. Taką okazję postanowiło stworzyć Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, w którego wnętrzach będzie można podziwiać dawną biżuterią ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Na wernisaż wystawy zapraszamy 27 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00.
więcej o: Klejnoty i uczucia

WYKŁAD: Magia i czary – rzecz o niezwykłej mocy biżuterii

Nasi przodkowie nie mieli antybiotyków, witamin w pigułkach, probiotyków i suplementów diety. Wierzyli w skuteczność rogu jednorożca, koguciego lub ropuszego kamienia, łosiego kopyta i smoczych zębów. Owe panacea oprawiali misternie – powstawała biżuteria o magicznej, leczniczej mocy. Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza na wykład dr Dagmary Wójcik, który towarzyszy wystawie "Klejnoty i uczucia".
więcej o: WYKŁAD: Magia i czary – rzecz o niezwykłej mocy biżuterii

Manele, brosze, wisiory, egrety – klejnoty zdobiące nie tylko kobiety

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza na nowe zajęcia interaktywne poświęcone biżuterii - jej rodzajom oraz obecnym i dawnym funkcjom społecznym. Spotkania zatytułowane "Manele, brosze, wisiory, egrety – klejnoty zdobiące nie tylko kobiety" adresowane są do grup zorganizowanych, w przedziale wiekowym od 6 do 15 lat. W czasie zajęć każdy uczestnik wykona samodzielnie wybrany rodzaj biżuterii.
więcej o: Manele, brosze, wisiory, egrety – klejnoty zdobiące nie tylko kobiety