Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „W kręgu życia”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „W kręgu życia”, które odbędzie się w niedzielę 20 listopada 2022 r. o godz. 11.00 w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

Ekspozycję tworzy seria prac powstałych z inspiracji stanów i relacji życia artysty, z ukochaną żoną. Cykl prac narodził się z wielkiej miłości do życia i żony gdzie mężczyzna i kobieta tworzą ciało i symbol koła jako uniwersalną opowieść o pięknie i cudownej relacji. Prace poruszają sferę wzajemnego dawania sobie przestrzeni, wspólnoty duchowej po rozdarcie, namiętności i oczekiwania wobec siebie, od cudu współtworzenia nowego życia po powidoki szczęśliwych chwil zamkniętych w małżeńskiej obrączce symbolu trwającej obietnicy.

Więcej o wystawie>>>

Wejście w cenie biletu wstępu do muzeum.