Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

e-mail: muzeum.wnetrz@muzeum.bialystok.pl

Kierownik: Anna Dąbrowska

Majówka z Muzeum Podlaskim

W dniach 2-5 maja wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą otwarte dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy.
więcej o: Majówka z Muzeum Podlaskim

THEATRUM OD MARYONETKÓW – Wystawa Mateusza Karolczuka

Autorski projekt Mateusza Karolczuka jest próbą twórczej reinterpretacji założeń salonowego teatru marionetkowego istniejącego w XVIII wieku w murach białostockiego pałacu Branickich. O lalkowych zamiłowaniach hetmanostwa wiemy niewiele, a wzmianki o jego istnieniu znamy jedynie z kart archiwalnych dokumentów. Inwentarz dóbr pałacowych z 1772 roku wskazuje na istnienie Theatrum od Maryonetków wraz z 22 lalkami w jednej z pałacowych garderób.
więcej o: THEATRUM OD MARYONETKÓW – Wystawa Mateusza Karolczuka

RODZINNE WEEKENDY – Od marionetki do kukiełki

Na naszym spotkaniu towarzyszyć nam będzie marionetka PINOKIO o wdzięcznym imieniu Kajtek, a także pacynki: babcia, dziewczynka i chłopiec. Razem z nimi poznamy historię i rodzaje lalek teatralnych, dowiemy się, czy marionetka ma duszę, a na zakończenie spotkania każdy wykona swoją kukiełkę.
więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Od marionetki do kukiełki