Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Muzeum Ikon w Supraślu

Logo Muzeum Ikon Supraśl

Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
ul. Klasztorna 1,
16-030 Supraśl
tel. 85 663-19-94
tel. kom. 509 336 829
e-mail: muzeum.ikon@muzeum.bialystok.pl

Kierownik: dr Krystyna Stawecka
e-mail: k.stawecka@muzeum.bialystok.pl

najnowsze wydarzenia

„Panno Święta, co [...] w Ostrej świecisz Bramie”

Finisaż wystawy w Muzeum Ikon. Zapraszamy o godz. 16.00 na kuratorskie oprowadzanie.
więcej o: „Panno Święta, co [...] w Ostrej świecisz Bramie”

AKADEMIA IKONY: Barwa w ikonie

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na trzecie spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.45; część teoretyczna: technika tempery, symbolika koloru; część praktyczna: rozcieranie pigmentu, tworzenie barwy, ćwiczenie linii – rysunek roślin.
więcej o: AKADEMIA IKONY: Barwa w ikonie

AKADEMIA IKONY: Ikonografia Chrystusa

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na czwarte spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.45; część teoretyczna: rodzaje i kanon przedstawień Chrystusa; część praktyczna: szlifowanie gruntu, ćwiczenie linii – rysunek tkaniny.
więcej o: AKADEMIA IKONY: Ikonografia Chrystusa

AKADEMIA IKONY: Kompozycja

Muzeum Ikon w Supraślu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież na piąte spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.30; część teoretyczna: kompozycja przedstawienia ikonowego; część praktyczna: ćwiczenie linii – górki ikonowe.
więcej o: AKADEMIA IKONY: Kompozycja

AKADEMIA IKONY: Ikonopisarze

Muzeum Ikon w Supraślu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież na szóste spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.30; część teoretyczna: o ikonopisarzach; część praktyczna: przenoszenie kalki górki na deskę, praca z kolorem.
więcej o: AKADEMIA IKONY: Ikonopisarze

AKADEMIA IKONY: Style ikonograficzne

Muzeum Ikon w Supraślu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież na siódme spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.30; część teoretyczna – style ikonograficzne; część praktyczna – rozcieranie pigmentu, praca z kolorem (rozświetlenia na górkach).
więcej o: AKADEMIA IKONY: Style ikonograficzne

Nowa Epifania Piękna - II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza do udziału II Międzynarodowym Konkursie Ikonograficznym "Nowa Epifania Piękna". Konkurs skierowany jest do współczesnych ikonografów, zarówno tych hołdujących w swej pracy tradycjom malarstwa ikonowego, jak również do twórców poszukujących nowych rozwiązań, jednakże zawsze opartych na kanonie i Ewangelii.
więcej o: Nowa Epifania Piękna - II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny