edukacja – oferta dla osób indywidualnych Muzeum Ikon

AKADEMIA IKONY

Muzeum Ikon w Supraślu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na cykliczne zajęcia w Akademii Ikony.
Cztery razy w miesiącu sala warsztatowa Muzeum Ikon w Supraślu zamieniać się będzie w akademię sztuki ikony. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą o ikonie oraz nabędą praktyczne umiejętności malowania poszczególnych elementów kompozycyjnych z przedstawień ikonowych. Ponadto będziemy wspólnie gruntować i szlifować deski, a także rozcierać pigmenty.

Materiały do zajęć zapewnia muzeum.

Terminy spotkań: wtorki - 6, 13, 20, 27 listopada 2018 r.
Godzina: 15.45.
Odpłatność: 8 zł osoby uczące się, 16 zł dorośli, 2 zł podopieczni Domów Dziecka i innych ośrodków opiekuńczych. Z Kartą Dużej Rodziny – 8 zł
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja uczestnictwa w zajęciach pod nr tel. 509 336 829.

Program zajęć

wtorek 6 listopada 2018 r. godz. 15.45 – O IKONIE OD POCZĄTKU
część teoretyczna (ekspozycja): źródła, kanon, przeznaczenie; część praktyczna: elementy kompozycyjne na ikonie, ćwiczenie linii – rysunek architektury.

wtorek 13 listopada 2018 r. godz. 15.45 - WARSZTAT
część teoretyczna: budowa deski, przygotowanie deski; część praktyczna: klejenie pawołoki, gruntowanie, ćwiczenie linii – rysunek górki.

wtorek 20 listopada 2018 r. godz. 15.45 – BARWA W IKONIE
część teoretyczna: technika tempery, symbolika koloru; część praktyczna: rozcieranie pigmentu, tworzenie barwy, ćwiczenie linii – rysunek roślin.

wtorek 27 listopada 2018 r. godz. 15.45 – IKONOGRAFIA CHRYSTUSA
część teoretyczna: rodzaje i kanon przedstawień Chrystusa; część praktyczna: szlifowanie gruntu, ćwiczenie linii – rysunek tkaniny.

Zajęcia będą kontynuowane w kolejnych miesiącach.