edukacja – oferta dla osób indywidualnych Muzeum Ikon

AKADEMIA IKONY

Muzeum Ikon w Supraślu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na cykliczne zajęcia w Akademii Ikony. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą o ikonie oraz nabędą praktyczne umiejętności malowania poszczególnych elementów kompozycyjnych z przedstawień ikonowych.

Każdego miesiąca, we wtorki, sala warsztatowa Muzeum Ikon w Supraślu zamieniać się będzie w akademię sztuki ikony. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą o ikonie oraz nabędą praktyczne umiejętności malowania poszczególnych elementów kompozycyjnych z przedstawień ikonowych. Ponadto będziemy wspólnie gruntować i szlifować deski, a także rozcierać pigmenty.

Materiały do zajęć zapewnia muzeum.

Odpłatność: 8 zł osoby uczące się, 16 zł dorośli, 2 zł podopieczni Domów Dziecka i innych ośrodków opiekuńczych. Z Kartą Dużej Rodziny – 8 zł
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja uczestnictwa w zajęciach pod nr tel. 509 336 829.

Program zajęć w styczniu 2019 r.

W styczniu spotykamy się trzy razy aby doskonalić swoje umiejętności. Tematem przewodnim tego cyklu zajęć będzie roślinność w ikonografii. Finalnie uczestnicy stworzą przedstawienie drzewka ikonowego. Powstałe prace będą eksponowane w sali warsztatowej muzeum w miesiącu lutym.

wtorek 15 stycznia 2019 r. godz. 15.30ROŚLINNOŚĆ W IKONOGRAFII
część praktyczna: kalka drzewka, krzewu i roślin zielnych.

wtorek 22 stycznia 2019 r. godz. 15.30ROŚLINNOŚĆ W IKONOGRAFII
część praktyczna: kalka drzewka, przenoszenie kalki drzewka na deskę, rozcieranie pigmentów, praca z kolorem.

wtorek 29 stycznia 2019 r. godz. 15.30ROŚLINNOŚĆ W IKONOGRAFII
część praktyczna – dokończenie pracy nad przedstawieniem drzewka ikonowego, rozcieranie pigmentów, praca z kolorem.

Zajęcia będą kontynuowane w lutym.