Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

SZTUKA IKONY – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej zorganizowanej w ramach Roku Jerzego Nowosielskiego w Muzeum Ikon w Supraślu.

Tematem spotkania będzie prezentowana wystawa dzieł Jerzego Nowosielskiego wypożyczonych od Zgromadzenia Sióstr Oblatek w Tyńcu.

więcej o: SZTUKA IKONY – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej zorganizowanej w ramach Roku Jerzego Nowosielskiego w Muzeum Ikon w Supraślu.

SZTUKA IKONY – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Pasja i Zmartwychwstanie w tradycji chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu”

W trakcie spotkania poznacie różnicę pomiędzy wschodnio- a zachodniochrześcijańskim spojrzeniem na temat męki i zmartwychwstania Chrystusa.

więcej o: SZTUKA IKONY – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Pasja i Zmartwychwstanie w tradycji chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu”

RODZINNE WEEKENDY – Jak powstaje ikon

Warsztaty plastyczne dla dzieci poświęcone anielskim wizerunkom.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Jak powstaje ikon

Pasja i Zmartwychwstanie w tradycji chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu

Na wystawie prezentujemy zabytki datowane od IX–XIX w., które ukazują artystyczne ujęcia męki i śmierci Chrystusa reprezentatywne dla wschodniego i zachodniego chrześcijaństwa.

więcej o: Pasja i Zmartwychwstanie w tradycji chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu

2023 ROK JERZEGO NOWOSIELSKIEGO W MUZEUM IKON W SUPRAŚLU – wystawa dzieł z kaplicy domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr Oblatek w Tyńcu

W zamierzeniu funkcjonująca w Muzeum Ikon w Supraślu od 2019 roku Sala im. prof. Jerzego Nowosielskiego w roku 100-lecia urodzin artysty, za sprawą dzieł Artysty wypożyczonych od Zgromadzenia Sióstr Oblatek w Tyńcu, staje się przestrzenią nawiązującą do kaplicy.

więcej o: 2023 ROK JERZEGO NOWOSIELSKIEGO W MUZEUM IKON W SUPRAŚLU – wystawa dzieł z kaplicy domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr Oblatek w Tyńcu