AKADEMIA IKONY: O ikonie od początku

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na pierwsze spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.45; część teoretyczna (ekspozycja): źródła, kanon, przeznaczenie; część praktyczna: elementy kompozycyjne na ikonie, ćwiczenie linii – rysunek architektury.

więcej o: AKADEMIA IKONY: O ikonie od początku

AKADEMIA IKONY: Warsztat

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na drugie spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.45; część teoretyczna: budowa deski, przygotowanie deski; część praktyczna: klejenie pawołoki, gruntowanie, ćwiczenie linii – rysunek górki.

więcej o: AKADEMIA IKONY: Warsztat

AKADEMIA IKONY: Barwa w ikonie

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na trzecie spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.45; część teoretyczna: technika tempery, symbolika koloru; część praktyczna: rozcieranie pigmentu, tworzenie barwy, ćwiczenie linii – rysunek roślin.

więcej o: AKADEMIA IKONY: Barwa w ikonie

AKADEMIA IKONY: Ikonografia Chrystusa

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież, na czwarte spotkanie w Akademii ikony. Początek o godz. 15.45; część teoretyczna: rodzaje i kanon przedstawień Chrystusa; część praktyczna: szlifowanie gruntu, ćwiczenie linii – rysunek tkaniny.

więcej o: AKADEMIA IKONY: Ikonografia Chrystusa

Nowa Epifania Piękna – II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza do udziału II Międzynarodowym Konkursie Ikonograficznym „Nowa Epifania Piękna”. Konkurs skierowany jest do współczesnych ikonografów, zarówno tych hołdujących w swej pracy tradycjom malarstwa ikonowego, jak również do twórców poszukujących nowych rozwiązań, jednakże zawsze opartych na kanonie i Ewangelii.

więcej o: Nowa Epifania Piękna – II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny