Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę zajęć interaktywnych, gier terenowych, spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie i Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

więcej o: Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Jak powstaje ikona – wakacyjne warsztaty dla osób indywidualnych

Zapraszamy osoby indywidualne do Muzeum Ikon w Supraślu na wakacyjne warsztaty „Jak powstaje ikona”. Zaczniemy od polerowania desek, skopiujemy rysunek, pomalujemy temperami. Na warsztaty zapraszamy w każdy wtorek, środę i piątek (do 31 sierpnia 2018) – w godz. 10.00–16.00.

więcej o: Jak powstaje ikona – wakacyjne warsztaty dla osób indywidualnych

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza do swoich oddziałów – Muzeum w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu oraz Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy – na wydarzenia kulturalne odbywające się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.

więcej o: Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

Nowa Epifania Piękna – II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza do udziału II Międzynarodowym Konkursie Ikonograficznym „Nowa Epifania Piękna”. Konkurs skierowany jest do współczesnych ikonografów, zarówno tych hołdujących w swej pracy tradycjom malarstwa ikonowego, jak również do twórców poszukujących nowych rozwiązań, jednakże zawsze opartych na kanonie i Ewangelii.

więcej o: Nowa Epifania Piękna – II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny

NOWA EPIFANIA PIĘKNA – wyniki konkursu

I Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny NOWA EPIFANIA PIĘKNA został rozstrzygnięty. Jury postanowiło nagrodzić cztery ikony. Przyznano I Nagrodę i trzy równorzędne III Nagrody. Nagrodzone prace można oglądać na ekspozycji stałej Muzeum Ikon w Supraślu.

więcej o: NOWA EPIFANIA PIĘKNA – wyniki konkursu