Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

Muzealne Imperium Wiedzy – oferta dla szkół

 Niezwykły świat morskich opowieści

1 czerwca 2023, godz. 10.00 oraz godz. 12.00 – zajęcia dla grup zorganizowanych przedszkolnych
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Bajkowy Dzień Dziecka przygotowało Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. 1 czerwca bajarka Edyta Poskrobko zabierze najmłodszych w świat pirackich opowieści. Podczas zajęć dzieci wykonają gliniane płaskorzeźby imitujące złote pirackie zdobycze.

Szum morza, spienione fale, morskie przygody – w niezwykły świat pirackich opowieści wkroczymy w Dniu Dziecka. Poprowadzi nas tam prężnie działająca bajarka Edyta Ślączka Poskrobko. W trakcie zajęć interaktywnych zanurzymy się w świat baśni i prawdziwych historii a także, poznamy eksponaty naszego muzeum, które zainspirowały nas do tej przygody. Wykonamy również pracę plastyczną – niezwykłe skarby inspirowane zasłyszanymi historiami. Gliniane płaskorzeźby barwione złotą farbą będą miały za zadanie imitować złote pirackie zdobycze. 

Prowadząca:
Edyta Ślączka Poskrobko – tajniki sztuki opowiadania poznawała u bajarzy z Meksyku. Artystka obecnie jest głównym Opowiadaczem Galeonów Baśni, których występy można było obejrzeć m.in. w ramach festiwalu ,,Zamek” w Będzinie, w Białymstoku, podczas festiwalu Podwodne Żagle w Łebie i wielu innych. „Słuchając baśni – dziecko wyjmie z niej treści właściwe dla siebie, a dorosły znajdzie w niej podteksty, które tylko on odczyta. To sprawia, że podczas opowieści każdy, niezależnie od wieku jest zaangażowany. Opowiadam baśnie całego świata dorosłym i dzieciom”.

Galeony Baśni
www.galeonybasni.com.pl

Czas trwania: ok. 90 min
Maksymalna liczba uczestników: 30 osób
Koszt: 7 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł
Wszelkie materiały potrzebne do zajęć zapewnia Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862


Kontakt, szczegółowe informacje, REZERWACJE ZAJĘĆ:
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

tel. 509 336 862
ul. Świętojańska 17, 15-277 Białystok

Cena biletów wstępu (usługa zwiedzania wystaw zorganizowanych w Muzeum połączona z udziałem w zajęciach edukacyjnych): 
1) bilet wstępu z udziałem w zajęciach interaktywnych dla dzieci i młodzieży szkolnej - 10 zł od osoby, z Karta Dużej Rodziny - 5 zł od osoby
2) udział w zajęciach interaktywnych dla grup przedszkolnych - 7 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny - 5 zł
3) grupy zorganizowane, których uczestnicy posiadają niepełnosprawność ruchową i intelektualną (dotyczy wyłącznie osób niepełnosprawnych, w cenę biletu wliczona jest opłata za oprowadzanie) – 2 zł