Ultima Thule. Głosy Islandii – promocja książki Krystyny Koneckiej

Zapraszamy 21 stycznia 2018 r. do białostockiego Ratusza (siedziba główna Muzeum Podlaskiego w Białymstoku) na spotkanie z Autorką oraz promocję książki poetyckiej Krystyny Koneckiej pt. „Ultima Thule. Głosy Islandii”. To pierwszy w Polsce tom poezji z fotografiami autorskimi w całości poświęcony Islandii – jej tradycjom, urodzie i kulturze.

więcej o: Ultima Thule. Głosy Islandii – promocja książki Krystyny Koneckiej

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Sen o Białymstoku

Czy artystę może zainspirować miasto? Poszukamy wspólnie odpowiedzi, oglądając prace Andrzeja Muszyńskiego prezentowane w białostockim Ratuszu. Poznamy sny Artysty oraz jego prace usytuowane w przestrzeni miejskiej Białegostoku – mural przedstawiający twórcę języka esperanto, Ludwika Zamenhofa oraz pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, stojący niedaleko Pałacu Branickich. Zapraszamy 21 stycznia 2018 r. dzieci w wieku 8-12 lat do białostockiego Ratusza.

więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Sen o Białymstoku

FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zapraszamy na bezkrwawe łowy do choroszczańskiego parku, naukę zdobienia ikon w Supraślu i na spotkanie z malarstwem współczesnym w Ratuszu. W Muzeum Historycznym będzie można przekonać się, czym bawili się i w co grali nasi dziadkowie, gdy byli dziećmi. W Muzeum Karnego otworzy swoje podwoje Akademia Małego Artysty, a w Tykocinie będzie można zdobyć pierwsze szlify aktorskie pod kierunkiem Dariusza Szady-Borzyszkowskiego.

więcej o: FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach – promocja książki

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie autorskie i promocję książki Andrzeja Fiedoruka „W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach”. Autor zabiera czytelników w podróż w poszukiwaniu klimatu dawnych i bardziej współczesnych białostockich zakładów gastronomicznych. Tom zawiera receptury, sposoby przyrządzania potraw, ich historię oraz wiele informacji o lokalach i szefach kuchni.

więcej o: W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach – promocja książki