Oferta specjalna dla grup przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej klas I-VIII

SYMBOLE WALKI POWSTAŃCZEJ

Zajęcia interaktywne dla grup zorganizowanych z klas IV-VIII, oparte o wystawę czasową „Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym”, przygotowaną z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania.

Przygotowaliśmy grę edukacyjną, która pozwoli uczniom przyjrzeć się nowej wystawie i lepiej zrozumieć bohaterską walkę o niepodległość. Poznać niezwykłe historie powstańców, którzy z odwagą stawiali opór okupującym Polskę siłom. Przyjrzymy się razem symbolom walki, takim jak: brosze, pierścionki czy medaliki, które miały ogromne znaczenie dla powstańców. W części warsztatowej spróbujemy wykonać własną biżuterię patriotyczną nawiązująca do symboli powstańczych.

Rodzaj spotkania: warsztaty
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Liczba uczestników: 30 osób
Termin realizacji zajęć: 04.09.2023 r.-19.01.2024 r.
Godziny zajęć ustalane są indywidualnie z opiekunami grup.
Koszt: 10 zł od osoby, dzieci z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł od osoby
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

Kolorowe niteczki, kolorowe sznureczki

Warsztaty interaktywne, podczas których uczestnicy zapoznają się z tkaninami znajdującymi się w zbiorach muzeum: narzutom, kilimom, obrusom oraz makatkom. Tkactwo to dyscyplina z wielowiekowymi tradycjami. Źródła archeologiczne potwierdzają, że już około 6 tysięcy lat temu na ziemiach polskich zaczęli pracować pierwsi tkacze. W części warsztatowej uczestnicy poznają tradycyjne techniki  tkackie, a następnie samodzielnie wykonają: kartki okolicznościowe, zakładki do książek czy makatki.

Maksymalna ilość uczestników zajęć – 25 osób.
Koszt: przedszkolaki – 7 zł, z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł;
dzieci w wieku szkolnym: 10 zł, z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Terminy i godziny zajęć ustalane są indywidualnie z opiekunami grup, pod numerem telefonu 517484349, 85 748 21 19