Oferta specjalna dla grup przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej klas 0-III

ZAPAMIĘTAJ POWSTANIE!

Zajęcia interaktywne dla grup zorganizowanych, dzieci z klas 0-III, oparte o wyjątkową grę edukacyjną, przygotowaną z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Temat powstania styczniowego wydaje się bardzo odległy i trudny. A gdyby tak odkrywać to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski za pomocą gry? Ćwicząc pamięć i koncentrację będziemy poznawać wydarzenia i postacie związane z przebiegiem powstania styczniowego na Podlasiu, ciekawostki dotyczące codziennego życia i warunków, w jakich przyszło żyć i walczyć powstańcom. Nie zabraknie również części warsztatowej, której motywem przewodnim stanie się wyjątkowy herb powstania styczniowego. Zajęcia odbywają się w przestrzeni wystawy czasowej „Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym”.

Rodzaj spotkania: warsztaty
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Liczba uczestników: 30 osób
Termin realizacji zajęć: 04.09.2023 r.-19.01.2024 r.
Godziny zajęć ustalane są indywidualnie z opiekunami grup.
Koszt: dzieci w wieku szkolnym – 10 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł od osoby; dla grup przedszkolnych (klasa 0) – 7 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

SYMBOLE NARODOWE

Termin realizacji zajęć: 30.10.2023 r. – 10.11.2024 r.

Zajęcia interaktywne dla grup przedszkolnych i klas I-III związane z obchodami kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak ważnym wydarzeniem było odzyskanie niepodległości dla Polaków? Czym jest współcześnie patriotyzm? Podczas zajęć poszukamy odpowiedzi na te pytania oraz omówimy symbole narodowe związane z Rzeczpospolitą: hymn, flagę, godło. Poznamy ich historię i znaczenie. W części warsztatowej dzieci wykonują pracę plastyczną, która pozwoli im utrwalić wiedzę dotyczącą polskich symboli narodowych.

Liczba uczestników: max 30 osób
Czas trwania zajęć: ok. 60 min

Godziny zajęć ustalane są indywidualnie z opiekunami grup.
Koszt: grupy przedszkolne: 7 zł od osoby, dzieci z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł od osoby
grupy szkolne: 10 zł od osoby, dzieci z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł od osoby
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349