RODZINNE WEEKENDY W MUZEUM IKON W SUPRAŚLU – dla rodzin z dziećmi w wieku 4-10 lat

Kobieta pisząca ikonę. Ikona jest koloru złotego. Przedstawia dwie postacie jedną większą drugą mniejszą. Większa ma szatę w kolorze niebieskim. Mniejsza w kolorze czerwonym.

Płynność linii, precyzja rysunku, delikatność barw, czyli motyw dekoracyjny fresków w Supraślu

Dzieci zapoznają się z historią powstania monasteru i fresków w Supraślu w narracji dostosowanej do wieku uczestników. Następnie w trakcie zwiedzania ekspozycji poznają opowieści o świętych przedstawionych na supraskich freskach.
Podsumowanie zajęć stanowi zabawa dydaktyczna w „małych konserwatorów”, którzy dokonują scalenia fragmentów fresków, układając wspólnie wielkoformatowe puzzle.
Forma zajęć: prezentacja i zabawa dydaktyczna.

13 lutego 2022 r., godz. 10.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 4–10 lat

Liczba uczestników: 10 osób
Czas trwania zajęć: ok. 120 min
Koszt: 12 zł – dziecko 7–12 lat, 6 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł – dziecko, 4 zł – opiekun