Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

 

Logo Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
ul. Świętojańska 17
15-277 Białystok
tel. 85 73 27 392, kom. 509 336 862

e-mail: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

Kierownik: Ryszard Saciuk

najnowsze wydarzenia

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Planety, komety i wirujące ciała niebieskie

Tym razem będziemy zajmować się ciałami niebieskimi, czyli planetami, gwiazdami, układami i galaktykami. Poznamy też bliżej wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego odkrycia. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na kolejną edycję cyklu Maluchy w Krainie Sztuki.
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Planety, komety i wirujące ciała niebieskie

Rzeźba. Michał Jackowski. Antique games

Zapraszamy ma otwarcie wystawy "Rzeźba. Michał Jackowski. Antique games" w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Wernisażowi towarzyszyła będzie prezentacja instalacji-rzeźby "Sticky Pink" na Rynku Kościuszki oraz inspirowany nią performance taneczny w reżyserii Michała Jackowskiego, z choreografią i w wykonaniu tancerzy What’s up Studio.
więcej o: Rzeźba. Michał Jackowski. Antique games

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Antique Games

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na spotkanie w cyklu Muzealne Środy dla Seniorów poświęcone twórczości Michała Jackowskiego, którego wystawa "Antique Games" prezentowana jest w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Antique Games

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Antyczna przygoda z rzeźbą

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na kolejną odsłonę cyklu "Podróże ze sztuką". Tym razem udamy się w podróż do świata antycznych rzeźb. Pretekstem do wyprawy będą prace znanego i cenionego rzeźbiarza Michała Jackowskiego. Zajęcia zakończone zostaną wykonaniem glinianych rzeźb.
więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Antyczna przygoda z rzeźbą

Oprowadzanie kuratorskie

Zapraszamy do Muzeum Alfonsa Karnego na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Władysław Skoczylas (1883 – 1934). Malarstwo i grafika". Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00. Oprowadza kurator wystawy, Katarzyna Karpińska.
więcej o: Oprowadzanie kuratorskie