Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

 

Logo Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO

Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
ul. Świętojańska 17
15-277 Białystok
tel. 85 73 27 392, kom. 509 336 862

e-mail: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

Kierownik: Ryszard Saciuk

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego powstało w 1993r. w Białymstoku, w mieście urodzin Artysty. Karny należał do grona najwybitniejszych rzeźbiarzy II Rzeczypospolitej. Jego portrety zdobyły wiele krajowych i zagranicznych nagród. Swoje uznanie wyraziło również Society Of Portrait Sculptors przyznając międzynarodową nagrodę The Jean Masson Davidson Medal.

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego gromadzi dzieła rzeźbiarza i dokumentuje artystyczną działalność Artysty, organizuje ekspozycje sztuki współczesnej w zakresie malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii oraz prowadzi działalność edukacyjną ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

Utworzona tu została ekspozycja, której główną częścią jest Galeria Wielkich Polaków - kolekcja dzieł Artysty ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, ale prezentowane jest są też depozyty - meble, obrazy, rzeźby i numizmaty oraz archiwalia ilustrujące biografię rzeźbiarza.

najnowsze wydarzenia

Ratusz w Białymstoku - piątek 22 marca 2019 r. - zmiana godzin otwarcia

W piątek 22 marca 2019 r. białostocki Ratusz czynny jest dla zwiedzających do godz. 13.00, zostanie otwarty ponownie o godz. 17.00 gościom spotkania z Agnieszką Gniotek.
więcej o: Ratusz w Białymstoku - piątek 22 marca 2019 r. - zmiana godzin otwarcia

7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Zapraszamy do Oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w wybrane weekendy od stycznia do grudnia 2019 r. na specjalnie przygotowane spotkania. Program>>>
więcej o: 7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

bez ram/unframed. Malarstwo z kolekcji prywatnej – spotkanie na wystawie

Zapraszamy 22 marca 2019 r. o godz. 17.00 do białostockiego Ratusza na spotkanie: Czy każdy może zostać kolekcjonerem dzieł sztuki? Czym jest kolekcja i jak ją budować? Poprowadzi je z historyk i krytyk sztuki Agnieszka Gniotek.
więcej o: bez ram/unframed. Malarstwo z kolekcji prywatnej – spotkanie na wystawie

Kongres Archeologii Post-średniowiecznej w Glasgow

W dniach 23.03-24.03.2019 r. pracownicy Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Irena Taranta i Hubert Lepionka wezmą udział w IV corocznym Kongresie Archeologii Post-średniowiecznej odbywającym się w tym roku na Uniwersytecie w Glasgow.
więcej o: Kongres Archeologii Post-średniowiecznej w Glasgow

SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM - "Do pracy rodacy"

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do Muzeum Historycznego na zajęcia interaktywne.
więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM - "Do pracy rodacy"

KONCERT Z HISTORIĄ

24 marca 2019 r., godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10. Zapraszają: Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny UMFC w Białymstoku oraz Zakład Pedagogiki Instrumentów Smyczkowych. Wykonawcy: Roman Hoffman - wiolonczela.
więcej o: KONCERT Z HISTORIĄ

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU - Pastelowy Ślad

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat z cyklu „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”. Zapraszamy o godz. 12.00.
więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU - Pastelowy Ślad

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Kompleksja lalki”

Zapraszamy na spotkanie na wystawie czasowej, prezentującej lalki teatralne i fragmenty scenografii z Białostockiego Teatru Lalek.
więcej o: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Kompleksja lalki”

AKADEMIA IKONY: Pejzaż

Muzeum Ikon w Supraślu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7 i młodzież na spotkanie w Akademii ikony. Temat: Pejzaż, - praca z kolorem (rozświetlenia i cieniowanie), prace zakańczające etap – elementy w ikonie.
więcej o: AKADEMIA IKONY: Pejzaż

„Byliśmy, jesteśmy, będziemy…” wystawa malarstwa Mirosława Zdrajkowskiego

„Byliśmy, jesteśmy, będziemy...” wystawa malarstwa Mirosława Zdrajkowskiego w Muzeum Białoruskiego Polesia w Pińsku. Wernisaż 26 marca 2019 r. o godz. 16.00.
więcej o: „Byliśmy, jesteśmy, będziemy…” wystawa malarstwa Mirosława Zdrajkowskiego