Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

 

Logo Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
ul. Świętojańska 17
15-277 Białystok
tel. 85 73 27 392, kom. 509 336 862

e-mail: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

Kierownik: Ryszard Saciuk

najnowsze wydarzenia

Zmiany godzin otwarcia Muzeum w dniach 30 i 31 marca 2018 r.

UWAGA. W Wielki Piątek (30.03.2018 r.) Muzeum Podlaskie (Ratusz i wszystkie oddziały) będzie czynne dla zwiedzających do godz. 14.00. W Wielką Sobotę (31.03.2018 r.) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.
więcej o: Zmiany godzin otwarcia Muzeum w dniach 30 i 31 marca 2018 r.

Oferta edukacyjna zimowo-wielkanocna w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Zapraszamy przedszkola i grupy szkolne do korzystania z zimowo-wielkanocnej oferty edukacyjnej Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak świętowano 100 lat temu, poznają zimowe pasje Alfonsa Karnego oraz historię słynnych jajek Fabergé, a w finale zajęć samodzielnie wykonają ozdoby na świąteczny stół.
więcej o: Oferta edukacyjna zimowo-wielkanocna w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Między malarstwem a grafiką

Zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na spotkanie w cyklu Maluchy w Krainie Sztuki poświęcone twórczości Władysława Skoczylasa. Uczestnicy dowiedzą się z jakich materiałów powstawały dzieła Artysty i samodzielnie wykonają pracę plastyczną metoda wydrapywanki.
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Między malarstwem a grafiką

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Świąteczny styl z Alfonsem Karnym

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami na zajęcia interaktywne z cyklu "Podróże ze sztuką" poświęcone zwyczajom i tradycjom wielkanocnym. Uczestnicy dowiedzą się, jak obchodzono Wielkanoc w czasach młodości Alfonsa Karnego i samodzielnie wykonają świąteczne ozdoby.
więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Świąteczny styl z Alfonsem Karnym

Oprowadzania kuratorskie po wystawie Władysława Skoczylasa

Zapraszamy do Muzeum Alfonsa Karnego na oprowadzania kuratorskie po wystawie "Władysław Skoczylas (1883 – 1934). Malarstwo i grafika". Spotkania odbędą się w dwóch terminach: 25 marca 2018 r., godz. 11.00 i 15 kwietnia 2018 r., godz. 11.00.
więcej o: Oprowadzania kuratorskie po wystawie Władysława Skoczylasa

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Wokół środowiska artystycznego Warszawy lat 20. i 30. XX w.

Środa dla Seniorów w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego poświęcona będzie dokonaniom najważniejszych twórców tzw. „stylu narodowego”. Prezentacja skupi się wokół prezentacji sylwetek i działalności Alfonsa Karnego i Władysława Skoczylasa, którego wystawa prezentowana jest w Muzeum.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Wokół środowiska artystycznego Warszawy lat 20. i 30. XX w.

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Grafika: miedzy przeszłością a współczesnością

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na spotkanie z cyklu Podróże ze Sztuką poświęcone grafice. Punktem wyjścia będą prace Władysława Skoczylasa. Zastanowimy się, z czym obecnie kojarzona jest grafika? Czy może mieć swój indywidualny, artystyczny charakter? Spotkanie zakończymy wykonaniem własnych prac graficznych.
więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Grafika: miedzy przeszłością a współczesnością

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Wokół twórczości Władysława Skoczylasa

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na spotkanie w cyklu Muzealne Środy dla Seniorów poświęcone twórczości i osobie Władysława Skoczylasa. Spotkanie będzie połączone ze zwiedzeniem wystawy Artysty, prezentowanej w Muzeum.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Wokół twórczości Władysława Skoczylasa

Wystawa Dyplomów LP w Supraślu

Zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na prezentację prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. W tym roku pokazane zostaną pierwsze dyplomy z nowo powstałych specjalizacji – Realizacje Intermedialne i Techniki Rzeźbiarskie.
więcej o: Wystawa Dyplomów LP w Supraślu