Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: W królestwie zwierząt

Na naszej muzealnej ekspozycji znajduje się wiele rzeźb zwierząt. Zobaczymy m.in.: sympatyczne koty, słonia, pelikana i żabę. W czasie zajęć dowiemy się co kryje się pod pojęciem „rzeźba animalistyczna” i poznamy najsłynniejsze dzieła sztuki przedstawiające zwierzęta.

więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: W królestwie zwierząt

FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zapraszamy na bezkrwawe łowy do choroszczańskiego parku, naukę zdobienia ikon w Supraślu i na spotkanie z malarstwem współczesnym w Ratuszu. W Muzeum Historycznym będzie można przekonać się, czym bawili się i w co grali nasi dziadkowie, gdy byli dziećmi. W Muzeum Karnego otworzy swoje podwoje Akademia Małego Artysty, a w Tykocinie będzie można zdobyć pierwsze szlify aktorskie pod kierunkiem Dariusza Szady-Borzyszkowskiego.

więcej o: FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Świat figur geometrycznych

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na kolejną edycję cyklu SOBOTA RODZINNA. PODRÓŻE ZE SZTUKĄ. W trakcie spotkania uczestnicy poznają niezwykły świat figur geometrycznych. Poznane kształty staną się inspiracją do stworzenia obrazu kubistycznego, który zostanie wykonany na zakończenie zajęć.

więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Świat figur geometrycznych

Żubry. Światło i cień – wystawa fotografii Michała Kościa

Zapraszamy 8 lutego 2018 r. do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na wernisaż wystawy fotografii Michała Kościa. „Te kadry działają jako pełne energii obrazy mocy, a jednocześnie są swoistą ucieczką od spraw współczesnego świata, rozpędzonego i trochę nieprzewidywalnego” – pisze Andrzej Zygmuntowicz.

więcej o: Żubry. Światło i cień – wystawa fotografii Michała Kościa

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Żubry. Światło i cień – spotkanie z Michałem Kościem

Zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na spotkanie z cyklu MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW pt. Żubry. Światło i cień. Michał Kość, autor prezentowanej w muzeum wystawy fotografii, opowie o swojej pasji podglądania przyrody i spotkaniach z żubrami.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Żubry. Światło i cień – spotkanie z Michałem Kościem

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Hu hu ha zima wcale nie jest zła!

Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami na kolejną edycję cyklu MALUCHY W KRAINIE SZTUKI w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. W trakcie zajęć dzieci poznają dziecięcy świat Alfonsa Karnego podzielą się swoimi wrażeniami związanymi z zimą, która była ulubioną porą roku rzeźbiarza.

więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Hu hu ha zima wcale nie jest zła!