Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów, gier i spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza w Białymstoku, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy i Muzeum w Bielsku Podlaskim.

więcej o: WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

ZMIANA GODZIN OTWARCIA SYNAGOGI W TYKOCINIE

Muzeum w Tykocinie uprzejmie informuje, iż 17 sierpnia 2019 r. ze względu na koncert „JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE” Synagoga w Tykocinie będzie czynna dla zwiedzających do godziny 16.00 (ostatnie wejście godz. 15.30).

więcej o: ZMIANA GODZIN OTWARCIA SYNAGOGI W TYKOCINIE

JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE – szlagiery polskiego kina przedwojennego

Muzeum w Tykocinie zaprasza w dniu 17 sierpnia 2019 o godz. 18.00 r. do Wielkiej Synagogi na koncert Tomasza Stockingera, któremu akompaniować będzie Stefan Gąsieniec.

więcej o: JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE – szlagiery polskiego kina przedwojennego

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA PAMIĘCI ŻYDÓW TYKOCIŃSKICH W 78. ROCZNICĘ ZAGŁADY

Zapraszamy 26 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na uroczystość upamiętniającą społeczność żydowską Tykocina, która odbędzie się o godz. 12.00 w miejscu straceń w lesie łopuchowskim. Zbiórka o godz. 11.30 na parkingu za Wielką Synagogą w Tykocinie przy ul. Kaczorowskiej.

więcej o: UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA PAMIĘCI ŻYDÓW TYKOCIŃSKICH W 78. ROCZNICĘ ZAGŁADY

TYKOCIŃSKIE TAŁESY – DZIEDZICTWO WEŁNIANEGO SZLAKU

Muzeum w Tykocinie zaprasza do Wielkiej Synagogi 14 września 2019 r. o godz. 14:00 na wykład oraz prezentację pt. „Tykocińskie tałesy ­– dziedzictwo wełnianego szlaku” organizowaną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

więcej o: TYKOCIŃSKIE TAŁESY – DZIEDZICTWO WEŁNIANEGO SZLAKU

I PRZYSZŁA WOJNA…

Muzeum w Tykocinie zaprasza do Domu Talmudycznego dnia 17 września 2019 o godz. 15:00 na wernisaż wystawy czasowej organizowanej w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej pt. „I przyszła wojna…”.

więcej o: I PRZYSZŁA WOJNA…