Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

Wieczór z Wieniawskim, Kreislerem i Tadeuszem Kościuszką

Muzeum w Tykocinie zaprasza do Domu Talmudycznego na koncert złożony z utworów Tadeusza Kościuszki, Henryka Wieniawskiego i Fritza Kreislera w wykonaniu Romana Zielińskiego (skrzypce) i Magdaleny Wiluk (fortepian).

więcej o: Wieczór z Wieniawskim, Kreislerem i Tadeuszem Kościuszką

My Żydzi przybyliśmy do Tykocina przed wiekami…

Muzeum w Tykocinie, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, po raz pierwszy włączyło się do uroczystości upamiętniających zagładę orlańskich Żydów, organizowane przez Urząd Gminy i Dom Kultury w Orli. Na dziedzińcu synagogi w Orli będzie prezentowana wystawa „My Żydzi przybyliśmy do Tykocina przed wiekami…”.

więcej o: My Żydzi przybyliśmy do Tykocina przed wiekami…

Tadeusz Kościuszko – Bohater Narodowy

Z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na inaugurację Salonu Bujnowskiego do Domu Talmudycznego – Muzeum w Tykocinie 11 listopada 2017r. o godz. 18.00. Bohaterem pierwszego spotkania będzie wybitny niepodległościowiec, patriota i myśliciel polityczny Tadeusz Kościuszko.

więcej o: Tadeusz Kościuszko – Bohater Narodowy

Gawęda o Izabeli Branickiej i recital klawesynowy

Muzeum w Tykocinie zaprasza 17.11.2017 r. o godz. 18.00 do Domu Talmudycznego na Wieczór Historyczny „Gawęda o Izabeli Branickiej” i recital klawesynowy Urszuli Jasieckiej-Bury w ramach Festiwalu Sztuk Dawnych Imieniny Izabeli Branickiej 2017.

więcej o: Gawęda o Izabeli Branickiej i recital klawesynowy