współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Komunikat

Od 20 marca do 18 kwietnia 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne dla zwiedzających. Spotkajmy się online!

więcej o: Komunikat

Zygmunt Straszewicz – życie pod napięciem

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum w Tykocinie zaprasza na wystawę czasową poświęconą postaci Zygmunta Franciszka Straszewicza.

więcej o: Zygmunt Straszewicz – życie pod napięciem

Wokół Synagogi

W babińcach Synagogi zostały wyeksponowane dwadzieścia cztery obrazy z kolekcji Muzeum w Tykocinie ilustrujące zarówno historyczny świat sztetl jak i współczesną rzeczywistość przestrzeni synagogalnej i jej zabytkowego otoczenia. Prezentowane są dzieła artystów: Józefa Charytona, Tadeusza Bołoza, Artura Chacieja i Grzegorza Radziewicza. Zapraszamy.

więcej o: Wokół Synagogi

Muzeum wędrujące

Warsztaty historyczne dla młodzieży szkolnej poświęcone dziejom regionu oraz kulturze żydowskiej. Spotkania odbywać się będą w świetlicach wiejskich Gminy Tykocin.

więcej o: Muzeum wędrujące