Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę zajęć interaktywnych, gier terenowych, spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie i Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

więcej o: Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

W dwie godziny przez stulecie Tykocina – gra terenowa

Wiecie wszystko o Tykocinie? Udowodnimy Wam, że miasto to skrywa wiele tajemnic. Swoimi sekretami podzielą się zarówno Wielka Synagoga, Pomnik Stefana Czarnieckiego, Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, jak i Alumnat, Zamek oraz Pomnik Orła Białego. W trakcie naszej gry uczestnicy poznają historię miasta oraz wykonają ciekawe zadania.

Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

Muzeum w Tykocinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 12 – 18 lat na spacer historyczny śladami Zycha Bujnowskiego – malarza i żołnierza, który związał swoje życie z Tykocinem. Finałem wędrówki po mieście będzie wykonanie własnego pejzażu w plenerze.

więcej o: Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

SALON BUJNOWSKIEGO: Nie tak miało wyglądać to spotkanie

Zapraszamy do Domu Talmudycznego w Tykocinie na spotkanie historyczno-artystyczne z cyklu Salon Bujnowskiego poświęcone Zygmuntowi Kościelskiemu, zmarłemu kilka miesięcy temu dziennikarzowi i pisarzowi, wiernemu Tykocinowi, jego historii i tradycji. Wspominać zmarłego będą jego przyjaciele.

więcej o: SALON BUJNOWSKIEGO: Nie tak miało wyglądać to spotkanie

Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

więcej o: Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

Śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta – Geniusza Wszechczasów

Muzeum w Tykocinie, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej w Tykocinie zapraszają na koncert „Śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta – Geniusza Wszechczasów”, który odbędzie się 18 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 w Wielkiej Synagodze w Tykocinie w ramach XIX Tykocińskiej Biesiady Miodowej.

więcej o: Śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta – Geniusza Wszechczasów

Koncert refleksyjnych pieśni żydowskich

Zapraszany do tykocińskiej synagogi na Koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Elizy Sacharczuk (wokal) i Mateusza Głogowskiego (fortepian). Usłyszymy m.in. utwory do tekstów zmarłej w ubiegłym roku Miriam Yahav.

więcej o: Koncert refleksyjnych pieśni żydowskich

Jak kochać dziecko według Korczaka

Muzeum w Tykocinie zaprasza dzieci w wieku od 7 lat na warsztaty teatralne prowadzone przez reżysera teatralnego Dariusza Szadę-Borzyszkowskiego. W trakcie zajęć uczestnicy będą pracować nad dykcją, artykulacją i interpretacją tekstów literackich Janusza Korczaka. Na finał warsztatów zaprezentują publiczności sceniczny efekt dwutygodniowej pracy.

więcej o: Jak kochać dziecko według Korczaka