60+ Kultura

W dniach 28-30 września 2018 r. Muzeum Podlaskie zaprasza osoby 60+ do korzystania ze specjalnej oferty warsztatów, prelekcji i wystaw w obniżonych cenach lub całkowicie zwolnionych z opłat.

więcej o: 60+ Kultura

SALON BUJNOWSKIEGO: Od Mozarta do Piazzoli

Muzeum w Tykocinie zaprasza na kolejna edycję Salonu Bujnowskiego, który wypełni koncert zatytułowany „Od Mozarta do Piazzoli”. Wystąpią: Roman Zieliński – skrzypce, Magdalena Wiluk – fortepian. Słowo wiążące wygłosi Dariusz Szada-Borzyszkowski.

więcej o: SALON BUJNOWSKIEGO: Od Mozarta do Piazzoli

Święto Sukot

Muzeum w Tykocinie zaprasza do kuczki przy Wielkiej Synagodze na Święto Sukot. Będzie można wysłuchać prelekcji Dariusza Szady-Borzyszkowskiego oraz wziąć udział w świątecznym poczęstunku.

więcej o: Święto Sukot

Na dalekim brzegu czasu. Kształtowanie żydowskiej przeszłości w Tykocinie.

Muzeum w Tykocinie zaprasza na spotkanie z prof. Alanem Dubenem. Gość opowie o swoich osobistych związkach z Tykocinem w szczególności o znaczeniu niedawno odnalezionego paszportu carskiego, na którym jego babcia w 1907 roku wyemigrowała z Tykocina do Stanów Zjednoczonych.

więcej o: Na dalekim brzegu czasu. Kształtowanie żydowskiej przeszłości w Tykocinie.

Struktury w naturze – wernisaż wystawy Marka Chomczyka

Muzeum w Tykocinie zaprasza 15 września na wernisaż wystawy malarstwa Marka Chomczyka zatytułowanej „Struktury w naturze”.

więcej o: Struktury w naturze – wernisaż wystawy Marka Chomczyka

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza do swoich oddziałów – Muzeum w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu oraz Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy – na wydarzenia kulturalne odbywające się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.

więcej o: Europejskie Dni Dziedzictwa 2018