Rodzinne weekendy

PATRIOTYCZNY MAJ W TYKOCINIE

25 maja 2024 r. godz. 11.00,
Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2

Święto Konstytucji Trzeciego Maja oraz symbole narodowe są elementami naszej tożsamości. Odgrywają kluczową rolę w polskiej kulturze. To one kształtują naszą dumę i jedność.

Symbole narodowe są jak ukryte skarby. Jednocześnie często je pomijamy bez zastanowienia, nie zdając sobie sprawy z ich głębokiego znaczenia oraz wartości historycznej. Zamiast podziwiać ich wartość, skupiamy się na bieżących sprawach. Na zajęciach przypomnimy, czym była Konstytucja z 1791 roku. Nawiążemy do dawnych obchodów święta 3 maja, które uwiecznione są na starych fotografiach. Omówimy znaczenie symboli narodowych oraz powiemy, jaka płynie z nich historia. Spróbujemy odnaleźć je w przestrzeni Muzeum w Tykocinie oraz na ulicach miasteczka, by móc przyjrzeć się im z bliska.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Maria Komarowska
Liczba uczestników: 15 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł- dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509-336-597