Majówka z Muzeum Podlaskim

W dniach 2-5 maja wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą otwarte dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy.

więcej o: Majówka z Muzeum Podlaskim

Koncert „MUZYKA WIELKIEJ SYNAGOGI”

W tykocińskiej synagodze w ramach Festiwalu Muzyki Żydowskiej im. Rywki Tiktiner wystąpi zespół wokalny Match Match Ensemble pod dyrekcją Lilianny Krych wraz z Jakubem Stefkiem, którzy wykonają utwory polsko-żydowskich kompozytorek i kompozytorów. Wydarzenie ubogaci wykład dr Jakuba Stefka  „Muzyczny świat przedwojennej muzyki synagogalnej”.

więcej o: Koncert „MUZYKA WIELKIEJ SYNAGOGI”

W 2024 roku obchodzimy 115. rocznicę urodzin Józefa Charytona (1909–1975), z tej okazji Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje retrospektywną wystawę twórczości artysty.

więcej o: JÓZEF CHARYTON (1909–1975). TYKOCIŃSKIE PORTRETY. W 115. ROCZNICĘ URODZIN ARTYSTY

RODZINNE WEEKENDY – Patriotyczny maj w Tykocinie

Symbole narodowe są jak ukryte skarby. Jednocześnie często je pomijamy bez zastanowienia, nie zdając sobie sprawy z ich głębokiego znaczenia oraz wartości historycznej. Zamiast podziwiać ich wartość, skupiamy się na bieżących sprawach. Na zajęciach przypomnimy, czym była Konstytucja z 1791 roku.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Patriotyczny maj w Tykocinie

27 maja 2024 r. spotkajmy się na cmentarzu parafialnym w Tykocinie, by upamiętnić 80. rocznicę wywózki mieszkańców Tykocina do niemieckich obozów koncentracyjnych.

więcej o: UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA 80. ROCZNICĘ WYWÓZKI MIESZKAŃCÓW TYKOCINA DO OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH