Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

wystawy czasowe

Reliefy i gwasze

Wernisaż wystawy 28 grudnia 2018 r. o godz. 17.00

Wystawa będzie eksponowana do 28 lutego 2019 r.

Na wystawie prezentujemy prace dr Tatiany Misijuk, pracownika Wydziału Architektury na Kierunku Architektura Wnętrz Politechniki Białostockiej. Autorka oprócz zajęć dydaktycznych projektuje wnętrza i maluje. Jej obrazy wystawiane były na kilku wystawach  w Polsce i za granicą.

Prozaiczny materiał jak tektura kojarzy się zwykle z opakowaniem, okładką, rolą służalczą wobec innego przedmiotu. Tu tektura występuje w roli głównej – z jej powierzchni wydobywa się bogactwo faktur. Do reliefu potrzebny jest materiał i narzędzie. Na zarysowanej, naciętej, przedziurawionej powierzchni rysunek maluje światło, bogaty świat faktur.


Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

Wystawa pokonkursowa czynna jest od 16 października do 31 grudnia 2018r.

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka to wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w międzynarodowym konkursie plastycznym, który od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież z Polski i spoza jej granic. Niesłabnące zainteresowanie konkursem świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla kolejnego pokolenia. Pokolenia, które nie miało okazji poznać Ojca Świętego. Pokolenia, które zna Jana Pawła II z przekazów dorosłych, licznych publikacji i samego nauczania Świętego. 
Wzorem lat minionych młodzi artyści tworzą prace zainspirowane aktualnym hasłem Dnia Papieskiego, które w tym roku brzmi: Promieniowanie ojcostwa. Jak zinterpretowali to hasło uczestnicy Konkursu z różnych zakątków świata? Jakie wskazania moralne z nauczania Papieża Polaka wybrzmią w dziecięcej twórczości? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w pracach, które nadesłali uczestnicy Konkursu na XIII już edycję.

Partnerzy:
- Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie 
- Dekanat Bielski
Honorowy Patronat: 
- J. E. Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus
- Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
- Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
- Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska
- Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński
- Starosta Powiatu Bielskiego Sławomir Jerzy Snarski
- Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski