Muzeum Ikon w Supraślu

REZERWACJA ZWIEDZANIA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE

Kierownik: Ewa Zalewska
e-mail: e.zalewska@muzeum.bialystok.pl

KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym wprowadziliśmy jeden potrójny i trzy podwójne karnety łączone upoważniające do odwiedzenia kilku naszych oddziałów.
więcej o: KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

Artystyczna spuścizna staroobrzędowego żeńskiego monasteru w Wojnowie jest obrazem wyjątkowej sztuki, duchowości i historii miejsca. Na ekspozycji, oprócz zdjęć archiwalnych dokumentujących codzienność mniszek z klasztoru pw. Zbawiciela i Trójcy Świętej w Wojnowie, zostanie zaprezentowanych sto obiektów pochodzących ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Są to ikony charakteryzujące się wysokim poziomem artystycznym, szaty, starodruki oraz paramenta liturgiczne, datowane od XVI do XIX wieku.
więcej o: Fiedosiejewskie mniszki – artystyczna spuścizna staroobrzędowego żeńskiego monasteru w Wojnowie

RODZINNE WEEKENDY – Malarze fesków

Zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty plastyczne inspirowane ornamentami zaczerpniętymi z zachowanych fragmentów supraskich fresków
więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Malarze fesków

SZTUKA IKONY – Freski supraskie – Konteksty historyczne i artystyczne

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z cyklu Sztuka Ikony, które poświęcone będzie jednym z najcenniejszych zabytków dziedzictwa artystycznego naszego regionu – XVI-wiecznym freskom z cerkwi Zwiastowania NMP w Supraślu.
więcej o: SZTUKA IKONY – Freski supraskie – Konteksty historyczne i artystyczne