Rodzinne weekendy

CZY TAK TRUDNO BYĆ ARTYSTĄ?

11 maja 2024 r., godz. 11.00,
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Jak zostać artystą? Czy artysta tworzy, czy odtwarza? Gdzie szuka natchnienia i inspiracji? Odpowiedzi na te pytania poszukamy, oglądając wystawę prac dyplomowych młodych artystów z Liceum Plastycznego w Supraślu.

Odwiedzając muzeum mamy możliwość oglądania dzieł sztuki z dawnych epok, ale i tych całkiem współczesnych. Obok jednych prac przechodzimy obojętnie, od innych nie możemy oderwać wzroku. Zastanawiamy się kim był człowiek, który je wykonał? Artystą! Na wystawie czasowej DYPLOMY 2024 przyjrzymy się uważnie prezentowanym pracom. W części warsztatowej zainspirują one nas do twórczego działania!

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Anna Malesińska
Liczba uczestników: 12 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862

DYPLOM ZE SZTUKI

12 maja 2024 r., godz. 11.00,
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Każdego roku absolwenci Liceum Plastycznego w Supraślu mają okazję zaprezentowania swoich prac dyplomowych na wystawie w naszym muzeum. Podobnie i w tym roku możemy obejrzeć dzieła młodych artystów na ekspozycji zatytułowanej DYPLOMY 2024.

Wybór szkoły artystycznej to zapewne pierwszy krok na drodze zawodowej, jaką obrali absolwenci supraskiego liceum. Przyglądając się ich pracom, porozmawiamy o planach i marzeniach na przyszłość uczestników niedzielnych zajęć. W części warsztatowej wykonamy pracę plastyczną zainspirowaną dziełami młodych twórców.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat

Prowadzenie: Anna Malesińska
Liczba uczestników: 12 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862