Rodzinne weekendy

SERCE DLA MAMY

Zajęcia interaktywne dla rodzin z dziećmi na temat historii obchodów Dnia Matki.

Dzień Matki, to jedno z najważniejszych świąt w roku. Tego dnia wyrażamy wdzięczność za trud wychowania, miłość wsparcie i troskę. Warto wiedzieć, kiedy to święto pojawiło się w naszym kalendarzu i kto zapoczątkował jego obchody. Wnętrza kamienicy mieszczańskiej to idealna przestrzeń, by o tym porozmawiać. Podczas spotkania obejrzymy przedmioty zgromadzone w buduarze, czyli pokoju, w którym spędzały czas jedynie kobiety i przygotujemy wyjątkowy prezent – serce dla mamy.

Proponujemy dwa terminy zajęć dla dzieci w wieku 4-12 lat. Wybierzcie ten, który będzie Wam najdogodniejszy.

11 maja 2024 r., godz. 11.00
12 maja 2024 r., godz. 11.00

Prowadzenie: Joanna Januszkiewicz
Liczba uczestników: 15 osób
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

KLUB MŁODEGO HISTORYKA

Ostatnie spotkanie klubowiczów.

Kończy się niezwykła przygoda z Klubem Młodego Historyka w Muzeum Historycznym, ale pamiętajcie, że ekscytujące podróże w czasie, pełne tajemnic i niezwykłych historii cały czas trwają. Uczestnicy klubu otrzymali już „narzędzia” by nadal odkrywać i poznawać nowe historie. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie certyfikatów klubowiczom odbędzie się podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

18 maja 2024 r., godz. 18.00

Prowadzenie: Joanna Januszkiewicz
Czas trwania: ok. 40 minut
Informacje: 517 484 349 (spotkanie dotyczy stałej grupy klubowiczów, nowy nabór do Klubu Młodego Historyka odbędzie się we wrześniu 2024 r.)